background

Intermodal Taşımacılık

Intermodal Taşımacılığı
baslik-alt-cizgi

Uluslararası taşımacılık; ülkeler arasındaki etkileşimin artması neticesinde her geçen gün daha da gelişip evrilmiş ve intermodal taşımacılık gibi pek çok taşımacılık kavramı hayatımıza girmiştir.

Taşımacılık ilk çağlardan beri önce kervanlar sonra kamyon, tren ve gemi gibi araçlarla her dönem yapılan bir faaliyettir. Taşıma konusu her ne olursa olsun yöntemler birbirine benzerdir. Benzeşen faaliyetlerin zaman içinde isim ve boyut değiştirmesi taşımacılık alanında farklı bir jargonun oluşmasına da zemin hazırlamıştır. Bu anlamda intermodal taşıma pek çok insan için farklı bir kelime bütünü olarak görülebilir. Ancak taşımacılık ve nakliye ile ilgilenen hemen herkes bu nakliye yöntemine aşinadır. Peki, intermodal taşımacılık gerçekten nedir?

Taşımacılık; bir mal veya yükün çıkış noktasından varış noktasına ulaştırılmasını sağlayan hizmetin adıdır. Taşımacılığın bir alt kavramı olarak intermodal taşımacılık ise çıkış birimi ile varış birimi arasında nakliyesi gerçekleştirilen mal veya ürünün farklı nakliye araçları ile taşınmasını ifade eder. Burada farklı sözcüğü ile anlatılmak istenen taşımanın kara, deniz veya demir yolu seçeneklerinden en az ikisi ile gerçekleşiyor olmasıdır. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse tıra yüklenerek çıkış biriminden ayrılan mal veya ürün güzergahın belirli bir noktasında tırdan indirilip gemiye yüklenerek varış birimine ulaşıyorsa bu taşımacılık yöntemi intermodal olur.

Havayolu Taşımacılığı
baslik-alt-cizgi

Intermodal taşımacılık; yükün varış noktasına , birden fazla taşıma modeliyle taşındığı yöntemdir. Taşıma şekilleri değiştirilirken yük üzerinde herhangi bir işlem yapılmasına, ürünlerin treylerden çıkarılmasına gerek kalmaz.

Bir taşıma modelinden diğerine doğrudan geçmeyi sağlayan özel treylerler kullanılmaktadır. Intermodal taşımacılık, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar. Aynı zamanda çevre dostudur. Sadece karayolu kullanılarak yapılan taşımaların aksine bu taşımalarda çok daha az karbon salınımı gerçekleşir ve lojistik faaliyetlerin çevreye olumsuz etkileri azaltılmış olur.

Konteyner Taşımacılığı

Sunuduğumuz Hizmetler;

  • Haftalık düzenli seferler.
  • FCL Konteyner İthalat / İhracat taşımaları.
  • ICL Konteyner İthalat / İhracat taşımaları.
  • Openton, Flatrack, Reefer Iso Tank, Flex vb. konteyner taşımaları.
  • Zamanında evrak teslimi.
  • Hızlı güvenilir hizmet.

Sunduğumuz hizmetlere ek olarak, ağır tonajlı veya gabari dışı yüklemeleriniz için özel denizyolu taşımalarını organize etmekteyiz.

Güvenilir Havayolu Taşımacılığı

Teslim alınan yükler, varış noktasına teslim edilinceye kadar takip edilmekte, gönderici ve alıcıya gönderim bilgileri, elektronik ortamda eksiksiz olarak aktarılmaktadır.

Canmar Lojistik Hava Kargo hizmetlerinde müşterilerinin en güvenilir çözüm ortağı olmaya devam etmektedir. Siz zamanla yarışırken, Canmar Lojistik sizin yanınızda bu yarışa destek olmak için çalışmaktadır.

İstatistikler ve Grafikler

Şu anda Türkiye ve Avrupada'da mevcut olan en iyi lojistik ve nakliye hizmetlerini sunmaktan gurur duyuyoruz. En son iletişim, izleme ve işleme yazılımlarını kullanan ve onlarca yıllık deneyimle bir araya gelen kalifiye personelimiz, tüm yüklerin mümkün olduğunca güvenli, emniyetli ve hızlı bir şekilde sevk edilmesini, nakledilmesini ve teslim edilmesini sağlar.

Kurumsal Gönderiler

Canmar Lojistik olarak siz değerli müşterilerimize kurumsal gönderiler alanında hizmet vermekteyiz.

Gümrükleme

Canmar Lojistik olarak siz değerli müşterilerimize gümrükleme alanında hizmet vermekteyiz.

chart
Çözümlerimizden yararlanmak ve ayrıntılı bilgi için

Bizimle iletişime geçin..

Bize Ulaşın..


Neden Biz ?

Her gün müşterilerimizin güvenini kazanmak için çalışarak günümüzün karmaşık, belirsiz dünyasında aynı vizyonu sürdürmeye devam ediyoruz! Bu süre zarfında, depolama ve yük taşımacılığı ile ilgili tüm hizmetlerde uzmanlaştık. Dünyadaki tüm büyük havayolları ile yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Şeffaf Fiyatlandırma

Uluslararası tedarik zincirleri dünyası, sayısız bilinmeyen riskler ve zorluklar içerir.

Gerçek Zamanlı İzleme

Kapsamlı uygulamalarımızla müşterilerimizin tedarik zincirlerinin tamamen uyumlu olmasını sağlıyoruz.

Depo Depolama

Ürününüze, ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize bağlı olarak depo faaliyetleri sağlıyoruz.

Hizmet Detayları

Hizmet detayları ile ilgili gerekli tag, script ve zengin içerikli makaleler ve detaylı açıklama..

Hizmet detayları ile ilgili gerekli tag, script ve zengin içerikli makaleler ve detaylı açıklama..

Hizmet detayları ile ilgili gerekli tag, script ve zengin içerikli makaleler ve detaylı açıklama..

background
Sizin Paketiniz, Sizin Kurallarınız

Zamandan Tasarruf Sağlayan Dijital Nakliye !

Randevu Oluştur.